Umów się z naszym doradcą kredytowym. Podczas pierwszej rozmowy uzyskasz informacje niezbędne do złożenia wniosków bankowych.
Nasi doradcy są elastyczni, zarówno jeśli chodzi o miejsce spotkania, jak i ustalenie najkorzystniejszej oferty finansowania. Na spotkaniu zostanie Ci przedstawiona lista potrzebnych dokumentów oraz uzyskasz wstępną ocenę swojej zdolności kredytowej. Doradca omówi z Tobą także ogólne zasady finansowania, dzięki czemu świadomie podejmiesz decyzję o swoim przyszłym zobowiązaniu.
Nasi doradcy przygotują niezbędne wnioski kredytowe, które złożą w wybranym przez Ciebie banku. Teraz tylko pozostaje Ci czekać w spokoju na pozytywną decyzję.
Twój doradca przekaże informację o terminie zawarcia umowy kredytowej oraz ustali warunki wypłaty środków. Od teraz pozostaje Ci się już tylko cieszyć swoją wymarzoną nieruchomością.
Zakup wymarzonej nieruchomości często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Jaką ofertę kredytową wybrać do danej wartości nieruchomości? Jak obliczyć koszt kredytu? Jak przejść przez żmudny i skomplikowany proces składania wniosku o kredyt hipoteczny? Jeżeli interesuje Cię kredyt hipoteczny Gdańsk, a powyższe pytania nie dają spokoju, skontaktuj się z naszym doradcą kredytowym, który udzieli profesjonalnych porad odnośnie kredytu hipotecznego. Sprawdź również co należy wiedzieć i o czym pamiętać przed zaciągnięciem takiego zobowiązania!
Kredyt hipoteczny to produkt kredytowy udzielany tylko i wyłącznie przez banki, najczęściej na długi okres (nawet kilkadziesiąt lat). Zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka, czyli nieruchomość. W praktyce oznacza to, że jeżeli kredytobiorca przestanie spłacać zobowiązanie, bank ma prawo do przejęcia nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest udzielany wyłącznie na konkretny cel, dlatego przed złożeniem wniosku należy wiedzieć jaką nieruchomość chcemy nabyć, a także znać jej dokładną lokalizacja oraz cenę.
Przy zaciąganiu pożyczki hipotecznej należy mieć świadomość z jakimi kosztami się ona wiąże. Koszt kredytu to inaczej kwota, którą w sumie trzeba zapłacić bankowi, oprócz pożyczonej sumy. Na jej wielkość składają się wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania.
Są to przede wszystkim:
Decydując się na ofertę z oprocentowaniem zmiennym, na całościowe oprocentowanie składają się: zmienna stopa procentowa WIBOR oraz marża, która jest zależna od banku. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko stopy procentowej, czyli ryzyko wzrostu wysokości raty, którą kredytobiorca będzie płacić co miesiąc. Jeżeli nie jesteś gotów/ gotowa na takie ryzyko, warto rozważyć kredyt ze stałym oprocentowaniem, który gwarantuje niezmienność wysokości kwoty raty.
Oferty kredytu hipotecznego z okresowo stałym oprocentowaniem mogą być atrakcyjne dla wielu kredytobiorców, szczególnie w okresie niestabilnych rynków finansowych i wysokiej inflacji. Należy mieć świadomość że całkowity koszt kredytu może być zmniejszony przez nadpłatę kredytu hipotecznego, dzięki czemu kwota kredytu (zadłużenia) maleje szybciej, co może się przełożyć na niższy koszt kredytu i krótszy okres spłaty kredytu. Należy pamiętać, że warunki kredytu hipotecznego mogą być negocjowane, a Nasi doradcy kredytowi pomogą Ci otrzymać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach.
Przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny należy zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty. Do tych najczęściej wymaganych należą:
Pełną listę dokumentów, a także wsparcie w ich uzyskaniu uzyskasz od naszych doradców kredytowych.